2016/2017

Godzina Kodowania  w SP 30 w Lublinie - 5 grudnia 2016 r.

Warsztaty Kodowania z Rodzicami

W poniedziałek 5 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie w ramach największej ogólnoświatowej  inicjatywy edukacyjnej, jaką jest  Godzina Kodowania, odbyły się warsztaty dla Uczniów i Rodziców prowadzone przez p. Joannę Poniatowską.
Celem warsztatów było:
Zainteresowanie uczniów i ich rodziców programowaniem, wprowadzenie do stosowania algorytmów oraz samodzielnego szukania rozwiązań, zachęcenie do twórczego spędzania wolnego czasu z dziećmi.
Zainspirować dzieci i rodziców do tworzenia programów edukacyjnych w języku Scratch, w którym szybko można osiągnąć efekt programowania.

Podczas warsztatów rodzice wspólnie z dziećmi tworzyli grę „Będę mistrzem tabliczki mnożenia”.  P. Joanna Poniatowska po udzieleniu instrukcji na czym będzie polegała gra, rozpoczęła zabawę z uczniami, rzucała piłkę do każdego uczestnika zabawy - pytając: Ile to jest  i podawała przykład tabliczki mnożenia.  Uczeń po pamięciowym wykonaniu działania odrzucał piłeczkę do nauczyciela i podawał wynik. Jeśli wynik był poprawny, to otrzymywał informację zwrotną: Brawo. Zdobyłeś punkt. Jeśli wynik był niepoprawny, to otrzymywał jedną z dwóch  informacji: za mało, spróbuj jeszcze raz, za dużo, spróbuj jeszcze raz, aż odpowiedź ucznia była prawidłowa.
Po omówieniu i zrozumieniu scenariusza, uczniowie rozpoczęli projektowanie gry polegającej na zdobywaniu punktów za prawidłowo podany iloczyn do działania matematycznego wylosowanego przez komputer. Prace uczniów są opublikowane na blogu Kodujemy w 30.

Godzina Kodowania 5.12.2016 - Kizoa Movie - Video - Slideshow Maker

Nasze warsztaty zostały zarejestrowane na stronie Hour of Code: https://hourofcode.com/pl/events/all/pl

Code Week  15 – 23 października 2016 r.

Code Week  to Europejski Tydzień Kodowania, podczas którego odbywają się wydarzenia mające na celu popularyzowanie i promocję programowania. W tym roku Code Week odbędzie się w dniach 15 – 23 października 2016r.

W naszej szkole w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie na zajęciach koła „Kodujemy w 30” będą tworzyli grę z przewijanym tłem. Zajęcia będą prowadzone przez p. Joannę Poniatowską.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz